top of page
  • ירדן פינטוק

ביטוח מחלות קשות : פיצוי חשוב מכיוון שלא חשבתם

מאת ירדן פינטוק. פורסם 07.09.23


בחיים יש אירועים לא צפויים. ברוב המקרים אנו חווים אירועים לא צפוים משמחים, קצת מעצבנים ואולי גם מלחיצים אבל עם כולם אנו לומדים להתמודד טוב ולצאת מחוזקים.

אבל יש מקרים שההתמודדות שלנו היא רוחבית. לא רק בפן הריגשי והנפשי אלא גם בפן הכלכלי ועל זה אנו נדבר היום.

מה עושים במקרה חירום, שאנחנו בתוך מירוץ החיים ואיך נערכים אליו היטב
מחלות קשות

קרה מקרה שבו אחד מבני המשפחה חלה במחלה קשה. במקרים כאלו כל המשפחה מתגייסת לנושא. החל מזמן יקר עבור החולה שמשלב ליווי צמוד ואף התפטרות מהעבודה וכלה בהוצאות בלתי צפויות גבוהות מהרגיל.

מה עושים במקרה כזה? האם יש לנו קרן ביטחון שמונה כמה עשרות עד מאות אלפי שקלים? או שאנחנו כמו רוב הישראלים שכורעים תחת נטל ההוצאות, משכנתא, הוצאות משפחתיות ומינוס לא מבוטל.

לצורך מקרים כאלו והמון דוגמאות אחרות - קם המוצר "ביטוח מחלות קשות"


אז מהו בעצם כיסוי למחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות מעניק פיצוי כספי פטור ממס (חשוב לציין) במקרה של גילוי מחלה קשה.

רשימת המחלות הקשות יכולות להיות לדוגמא : סרטן, התקף לב, טרשת נפוצה, וכו'.

(הרשימה משתנה בין כל חברת ביטוח בהתאם לרשימת מחלות).

סכום הביטוח אותו זכאי לקבל המבוטח בפוליסה נקבע מראש במועד ההצטרפות לביטוח.


מה הסיכוי לחלות במחלה קשה?

ניתן לראות כי בשנים האחרונות ישנה עלייה בממוצע תוחלת החיים, כאשר במקביל ניתן לאבחן עלייה של מחלות קשות בקרב טווח גילאים רחב וכיום לצערנו אירועים ומחלות קשות אינם נחשבים נחלת "הגיל השלישי" מה שהופך את הכיסוי בגין מחלות קשות לרלוונטי וחשוב בכל גיל ובכל שלב בחיינו.

בסוף, זה ניהול סיכונים

מטרת העל של הביטוח היא בעצם לספק למשפחה מענה כלכלי לכל ההוצאות הנלוות לאירוע רפואי שכזה שאין אנו מקבלים במסגרת קופת החולים או הביטוח הלאומי. הפוליסה מגנה עלינו בפן הפיננסי ומסייעת לצמצמם את הפגיעה במשק הבית בנוסף למצב המורכב בו נמצאת המשפחה בעת הגילוי של המחלה. במקרה של תביעה סכום הפיצוי יועבר ישירות לחשבונו של המבוטח ובמילים אחרות :

מדובר בפוליסה שמגשרת על הפער הכלכלי שנוצר בין ההכנסות להוצאות, ונועדה לצמצםאת העול הכלכלי-הנפשי מעל החולים ובני משפחתם.

כמה זה עולה?

הפרמיה החודשית בגין הביטוח נקבעת על פי נתוני המבוטח וסכום הביטוח אותו בחר לרכוש. סכומי הביטוח נעים בין 50,000-700,000 ₪ פיצוי למחלה קשה כגון סרטן. הפרמיה הינה צמודה למדד ומשתנה בהתאם לגילו של המבוטח.


למי חשוב הכיסוי הביטוחי?

הכיסוי חשוב לכל בני המשפחה בכל טווחי הגילאים כפי שציינו מעלה.

לילדים אין שום הגנה כלכלית במקרה והם חולים, ולמרות שההורים נאלצים להוריד משמעותית את היקף משרתם, ולעיתים אף לעזוב את מקום עבודתם על מנת לשהות לצד הילד 24/7 אין שום פיצוי לטובת המשפחה במקרה כזה.

לכן הפיצוי החד פעמי נועד לשמש כחבל הצלה כלכלי.

ניתן להצטרף לביטוח מגיל לידה ועד גיל 64 ברוב החברות ועדיף להצטרף לביטוח כל עוד בריאותכם תקינה ואינכם סובלים ממחלה כלשהי, מכיוון שחשוב מאד לספק את כל המידע האמיתי והמדויק בהצהרת הבריאות.


על מנת לרכוש פוליסת ביטוח מחלות קשות אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ולקבל הצעה אישית, מקצועית המותאמת לצרכייך ולצרכיי המשפחה. לחץ כאן >


קצת עלי

ירדן פינטוק, מנהלת לקוחות בסוכנות מדדים, אחראית על ניהול התפעול ובקרה שוטפת מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות. בעלת ניסיון של למעלה מ5 שנים בתחום הכספים ובהתנהלות מול חברות ביטוח וגופים פיננסים. נותנת שירות וליווי ללקוחות הסוכנות. בעלת תואר ראשון בביטוח במכללת נתניה, בתהליך רישיון פנסיוני לאחר סטאז'.


דיסקליימר

אין לראות באמור בהודעותיו של הכותב הנ”ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות מבלי להיוועץ עם איש מקצוע ולבצע בירור צרכים מקיף לפני ההחלטה לקנות ביטוח. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page